Konut Sel/Su Hasarları;

Hızlı şekilde müdahale edilmezse su evinize kalıcı hasarlar verebilir. Ne yazık ki, su hasarı bazen fark edilmeyebilir veya belki de küçük bir sorun gibi görünebilir. Bunun büyük bir sorun olduğunu ve acil eylem gerektirdiğini söylemek için buradayız.

Bir sızıntının nereden kaynaklandığına bakılmaksızın, sirayet eden su tavanlarınıza, duvarlarınıza, döşemelerinize, mobilyalarınıza ve daha fazlasına ulaşabilir. Su hasarını ne kadar uzun süre ertelemeniz, sizin küf, bakteri ve istenmeyen kötü kokularla yaşamanız sonucuna neden olacaktır.

Küf, konutlarda özellikle de havalandırması zayıf olan bir sorundur. Ancak bunun giderilmesi çözümün yalnızca bir parçasıdır. Küflenmenin anahtarı, rengi ne olursa olsun sorunun kaynağını belirlemek ve geri gelmesini önlemek için ele almaktır. Amacımız, evinizi siz ve sevdikleriniz için sağlıklı ve güvenli bir yere dönüştürmek.

Küfler canlı mikroorganizmalardır ve maya gibi mantar formlarıdır. Küf büyümesi aklınıza gelebilecek hemen hemen her boyutta, şekilde ve renkte bulunabilir. Genel olarak küfün gelişmesi için  iki şeye ihtiyacı vardır: nem ve sıcaklık. Bu yüzden önlemenin anahtarı bir yapı içindeki nemi kontrol etmektir. Yapı malzemeleri, suyla doğrudan temas veya ikincil hasar olarak adlandırılan yüksek nemden zarar görebilir. Küf oluşumunun nedeni ne olursa olsun, sorunu zamanında ele almak, evinize verdiği zararın boyutunu en aza indirmeye yardımcı olabilir.